Inne 

Wazektomia zabiegiem dla każdego?

Zabiegi medyczne u niektórych osób będą budzić bardzo duże wątpliwości lub obawy. Szczególnie mogą się one pojawiać u osób wrażliwych, jeśli chodzi o części intymne. Dla wielu mężczyzn oczywiście bardzo ważna będzie w dzisiejszych czasach antykoncepcja. Prawie każdy przecież chce prowadzić aktywne życie seksualne, ale nie zawsze planujemy od razu rozszerzać rodzinę i nie każdemu też odpowiadają tradycyjne środki antykoncepcji takie jak prezerwatywy. Niekiedy też kobiety z różnych powodów nie mogą zażywać tabletek antykoncepcyjnych. Wówczas przecięcie nasieniowodów może być rozwiązaniem najlepszym. Jest to zresztą opcja rekomendowana przez wielu lekarzy.

Czy wazektomia to zabieg, którego należy się bać?

Naturalnie wielu mężczyzn, gdy słyszy o różnych zabiegach, od razu łapie się za głowę i z przerażeniem krytykuje takie pomysły. Tymczasem, jeżeli trochę bardziej zagłębimy się w temat, to zrozumiemy, że przecięcie nasieniowodów jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym no i oczywiście nie będzie się to wiązać z żadnym dyskomfortem, zarówno podczas zabiegu, jak też po nim. Warto też dodać, że na przykład na terenie Stanów Zjednoczonych i w krajach skandynawskich zabieg taki jest niezwykle popularny i ceniony przez pacjentów, a także lekarzy. Przede wszystkim więc wskazuje się tu minimalny dyskomfort no i ryzyko powikłań jest minimalne. Czas rekonwalescencji jest również bardzo krótki.

Zabieg krótki i bezproblemowy?

Nie bez powodu więc zabieg taki jest traktowany jako absolutnie bezpieczny no i oczywiście maksymalnie skuteczny. Oczywiście niektórzy z mężczyzn będą chcieli przywrócić bycie płodnym i wówczas także można się zwrócić do lekarza. Jest to bowiem zabieg w pewnej mierze odwracalny. Głównie chodzi o to, że wazektomia poprzez podwiązanie nasieniowodów eliminuje z nasienia plemniki. Trzeba też oczywiście pamiętać, że przez kilka tygodni po zabiegu płodność będzie się jeszcze utrzymywać. Jest ona przewidywana przez mniej więcej kilkanaście ejakulacji. Dopiero po upływie tego czasu należy przeprowadzić badanie nasienia i sprawdzić, czy znajdują się w nim plemniki.

Pozostałe

Leave a Comment