Inne 

Jakie działanie na organizm wykazują kwasy omega 3?

Odpowiednio zbilansowana dieta i sport pozwalają na utrzymanie dobrej kondycji organizmu. Niewielu ludzi zdaje sobie sprawę jednak z tego, że to nie wystarczy. Aby utrzymać zdrowie bardzo ważna jest odpowiednia suplementacja, którą dobieramy na podstawie różnych kryteriów jak pora roku, wielkości niedoborów etc. Niezwykle ważnym w naszych organizmie elementem są tłuszcze, które są źródłem kwasów tłuszczowych, które są bogatym źródłem energii w naszym ciele. Jednym z najlepszych kwasów tłuszczowych, jakie człowiek może suplementować, są kwasy omega 3, które wykazują szereg działań prozdrowotnych.

Dlaczego w organizmie mamy niedobór kwasów omega 3?

Główną przyczyną braku kwasów omega 3 w organizmie jest źle zbilansowana dieta. W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć zdrową żywność wysokiej jakości, a jeśli już to jest ona bardzo droga. Wielu ludzi decyduje się na kupowanie średniej jakości jedzenia, które nie zaspokaja zapotrzebowania organizmu na różne substancje. W wielu produktach dominują tzw. tłuszcze trans (olej palmowy), które negatywnie wpływają na nasz organizm.

Inną przyczyną, która wpływa na niedobór kwasów omega 3 w organizmie, jest ograniczenie spożywania ryb. Każdy człowiek minimum raz w tygodniu powinien przygotować sobie posiłek z ryby, aby zachować odpowiednie zdrowie.

Kwasy omega 3 – naturalne źródła

Kwasy omega 3 występują w przyrodzie głównie w rybach. Znajdziemy je w takich gatunkach jak: makrela, łosoś, sardynki, mintaj, karp, pstrąg etc. Warto pamiętać, że nie wszystkie ryby pochodzą od uczciwych sprzedawców i mogą zawierać dużo metali ciężkich, co jest niezwykle niekorzystne dla zdrowia. Warto zatem wybierać małe rybki, które mają jak najjaśniejszy odcień oleju – świadczy to bowiem o świeżości i dużej zawartości kwasów omega 3. Bardzo dużo tych kwasów znajdziemy również w tranie (wyciągu z wątroby rekina), który na rynku farmaceutycznym sprzedawany jest jako suplement diety. Wielu ludzi decyduje się również na suplementowanie czystego kwasu omega 3!

Pozostałe

Leave a Comment