Inne 

Jakie elementy dziecięcej wyprawki można wykorzystać, kiedy dziecko dorośnie?

Jest wiele takich elementów pierwszej wyprawki malucha, które mogą towarzyszyć mu przez kolejne lata życia. Czasem kocyki dla niemowlaka towarzyszą dzieciom jeszcze długo po okresie niemowlęcym, ale to nie jedyne takie elementy.

Budowanie przyzwyczajeń

Dziecko szybko przyzwyczaja się do rzeczy, którymi jest otaczane. Ważny jest dla niego zapach i poczucie bliskości rodziców, zatem wszystko co z nimi związane dziecko intuicyjnie wyczuwa jako bliskie sobie i bezpieczne. Na szkołach rodzenia często uczy się rodziców, że kocyki dla niemowlaka jakim po raz pierwszy okrywane będą dzieci, winny pachnieć tatą. Wcale nie muszą być sterylne, wyjęte w szczelnie zamkniętego worka i przywiezione z pralni. Znacznie lepiej, jeśli dziecko od razu dostanie zestaw bakterii ojca – znacznie lepiej będzie mu w przyszłości walczyć z drobnoustrojami, które po wyjściu ze szpitala będą je atakować.

Sprawdź: https://colorstories.pl/kocyki-dla-niemowlat/.

Kocyki dla niemowlaka aktualne także w żłobku i przedszkolu

Do niektórych szczególnie bliskich dziecku dzianin i tekstyliów, maluch przyzwyczaja się w taki sposób, że na odwagę rodzice pakują mu je na pierwszy dzień w żłobku czy przedszkolu. I tak kocyki dla niemowlaka można zobaczyć nawet u starszaków. Wytarte, prane setki razy, ale ukochane, bo pierwsze i towarzyszące podczas licznych zabaw w domu, gdzie maluch przecież czuje się najbezpieczniej. Nie zabierajmy dzieciom nawet tych najbardziej zniszczonych kocyków czy poduszek, jeśli ich stan nie zagraża bezpieczeństwu malucha, nie ma takiej potrzeby.

Pozostałe

Leave a Comment