Inne 

Zalety jednodniowych soczewek kontaktowych

Spora grupa społeczeństwa narzeka dziś na problemy z jakością swojego wzroku. Niestety, wynika to przede wszystkim z nowoczesnych technologii, które nas otaczają i które emitują ogromne ilości światła. Dużo czasu spędzamy przed komputerem, telewizorem lub smartfonem, a to nie pozostaje bez wpływu na stan naszego wzroku. Dla wygody, wiele osób zamiast okularów korekcyjnych wybiera soczewki kontaktowe. Faktycznie, jest to bardzo komfortowe rozwiązanie, w szczególności dla osób aktywnych, dla których okulary mogą stanowić swego rodzaju barierę.

Soczewki jednodniowe – higiena i zdrowie

Lekarze polecają, aby wybierać raczej jednodniowe soczewki kontaktowe, ponieważ są one jednorazowego użytku i należy je za każdym razem wyrzucić i następnego dnia założyć kolejną parę. W ten sposób można również uniknąć konieczności mycia i dezynfekowania soczewek po ich noszeniu. Tego typu soczewki kontaktowe są też najcieńsze, co oznacza spory komfort dla oka. Większość osób przyznaje, że w ogóle ich nie odczuwają.

Zapraszamy na https://coopervision.pl/o-soczewkach-kontaktowych/czym-s%C4%85-soczewki-kontaktowe.

Jakie soczewki wybrać?

Najlepiej wybór soczewek skonsultować z okulistą, a przynajmniej z optykiem. Bardzo ważne jest, aby były idealnie dopasowane, ponieważ tylko wtedy są nieodczuwalne i o nich nie pamiętamy. Dobrze jest postawić na soczewki z górnej półki, które są uwodnione i przepuszczają więcej powietrza.

Pozostałe

Leave a Comment