Inne 

Jak radzić sobie z alergiami pokarmowymi u dzieci?

Lekarze stwierdzają dziś coraz więcej alergii pokarmowych u najmłodszych. Dzieci nie tolerują glutenu, laktozy, ale często też są uczulone na owoce, czy warzywa. Dla wielu rodziców jest to kwestia bardzo problematyczna, ponieważ składy poszczególnych produktów żywieniowych są złożone i nie trudno się pomylić. Pierwsze kroki w takiej sytuacji trzeba skierować do alergologa, który skieruje na odpowiednie testy. Kiedy wiadomo już, co szkodzi małemu człowiekowi, zdecydowanie warto udać się do dietetyka, który powinien nie tylko opracować jadłospis, ale przede wszystkim porozmawiać z rodzicami i wskazać im właściwy kierunek postępowania.

Zmiana nawyków żywieniowych całej rodziny

Kiedy u jednego z członków rodziny stwierdza się alergię pokarmową, zwykle dotyka to również pozostałych osób. W większości domów posiłki przygotowywane są dla wszystkich, co zmusza do eliminacji pewnych składników lub wykorzystania ich zamienników. Trzeba również pamiętać o tej kwestii, odwiedzając na przykład restauracje i hotele. Bardzo ważne jest, żeby również dziecko miało świadomość tego, że nie wszystko wolno mu jeść. Naturalnie dotyczy to dzieci większych, które są świadome zagrożenia i niekiedy same sięgają po różnego rodzaju przekąski.

Słodycze, ciasta i torty dla alergików

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że dzieci kochają słodkości i chętnie jedzą je w trakcie różnego rodzaju spotkań i zabaw. Na szczęście, coraz więcej cukierni i piekarni ma w swojej ofercie słodkości odpowiednie dla małych alergików. Na przykład torty dla alergików są coraz częściej zamawiane przez rodziców. Pracownicy bardzo dbają o to, aby w konkretnym torcie nie znalazły się składniki, na które maluchy są uczulone, na przykład orzechy, gluten, czy laktoza. Dzięki dostępności wysokiej jakości produktów spożywczych można bez większych trudności przygotować nie tylko piękny, ale również pyszny tort, który wcale nie traci na swoim smaku. W sklepach nie brakuje również dobrych słodyczy, które nie zawierają popularnych alergenów.

Pozostałe

Leave a Comment