Teatr 

Teatr dla dzieci

Można powiedzieć, ze teatr urodził się z wielkiej ludzkiej potrzeby alegorii i dydaktyzmu. Bo jak najlepiej wyśmiać czy okpić ludzkie przywary jak nie przez pokazanie ich na scenie? Można spekulować, że teatr animacji narodził się z potrzeby wyśmiewania i wytykania ludzkich wad. Teatr animacji, początkowo krzywe zwierciadło doli ludzkiej poszedł w kierunku łagodnej dydaktyki dla dzieci. Dzieci uwielbiają lalki zatem za ich pomocą przekazywano małym ludziom podstawy dobrego wychowania, szacunku wobec innych itd. Dlatego teraz teatr animacji należy niemal w całości do dzieci. Dorośli tylko czasami mogą wykorzystać lalki do własnych celów

Pozostałe

3 Thoughts to “Teatr dla dzieci”

 1. pyrka

  Moglibyscie Panstwo uzupelnic informacje o repertuarze….
  Pozdrawiam 🙂

 2. emgie4

  Dzień dobry,

  Nazywam się Marek Garncarek i reprezentuję portal http://www.bedziesiedzialo.net.

  Piszę do Państwa, ponieważ na naszym portalu dajemy możliwość informowania mieszkańców o istotnych rzeczach dziejących się w mieście.

  Sami nie jesteśmy w stanie zamieszczać wszystkich informacji, a docelowym założeniem jest właśnie zamieszczanie informacji o wydarzeniach przez samych organizatorów.

  Zachęcam zatem Państwa do przyłączenia się do realizacji założeń portalu, czyli jednej strony internetowej, na której można będzie dowiedzieć się o wszystkim, co będzie się działo wokół nas.

  W zakładce ‚Rejestracja’ znajdziecie Państwo kategorię podmiotu ‚teatr’, która jest przeznaczona specjalnie dla Państwa.

  Przykładowe wydarzenia, o których warto, abyście Państwo zamieszczali informacje, to takie wydarzenia, jak wystawiane przez Państwa sztuki, spektakle oraz inne wydarzenia, jak benefis, dni otwarte, jubileusz, konkurs, przegląd, przetarg, wieczór (autorski, pamięci), a także wszelkie podobne informacje, wydarzenia, które chcielibyście Państwo rozpropagować.

  W imieniu całej ekipy bedziesiedzialo.net, serdecznie dziękuję za współpracę w ramach idei jeszcze lepszego dostępu do informacji wszelakich :).

  W razie jakichkolwiek problemów proszę skontaktować się z nami za pomocą formularza bądź też pisząc maila bezpośrednio do mnie.

  Pozdrawiam,
  Marek Garncarek

 3. Ania

  Dzień dobry, jestem po przedstawieniu „Kopciuszka” z 13.3.10 i mam taką uwagę, że dzieci czekają w tej bajce przede wszystkim na wróżkę, symbolizującą dobro. Niestety jej nie było, nie było karocy, koni, magicznej godziny dwunastej, mimo że głos w tle zapewnia, że „upływa czas”. Co z tego? Brak było związku pojawienia się Kopciuszka z jego strojem, nie wiemy skąd się ten strój wziął. Szare twarze kukiełek przypominały mi Zombie, a Grimmowskie przycinanie pięty i obcinanie palca było zbędne. Prosimy o poprawę spektaklu!
  Pozdrawiam, Anna Zielińska

Leave a Comment